Mobil s holubicami

   Keď sa mala naša Adelka narodiť, rozhodovali sme sa, aký mobil jej zavesíme nad postieľku. Malo to byť podľa Montessori, dievčenské a dekoratívne. Musím povedať, že sme urobili dobre, keď sme sa rozhodli pre holubice. Na internete ho nájdete pod názvom „Bird Mobile“.

P1040373

    Pri zhotovovaní mobilu sme vychádzali z anglickej stránky Marthy Stewart, kde sa dá stiahnuť predloha na vystrihnutie holubíc. My sme použili obyčajný tvrdý papier ružovej farby. Najjednoduchší spôsob ako vyrobiť kvietky a lístky bol kúpiť vysekávací strojček. My sme však narýchlo vhodné nenašli, a preto sme ich povystrihovali z bieleho, ružového a zeleného papiera podľa predlohy (lístky, kvety).

    S piestikmi sa pohral manžel – kúsky červenej stuhy rozstrapkal orezávacím nožíkom a prilepil do kvietkov.

    Samotný záves mal byť zhotovený z vytvarovaného hrubšieho drôtu a obmotaný kvetinárskou páskou. My sme však chceli docieliť veľmi prirodzený a naturálny vzhľad, a tak sme si z neďalekého parku doniesli dve halúzky zo stromu. Tie sme hrubšími koncami na seba napojili sekundovým lepidlom.

P1040378

    Holubice sme napokon prichytili na konáriky silónom a opäť sekundovým lepidlom. Pri ich rozmiestňovaní na halúzku si to treba dopredu odskúšať, aby bola mobila vyvážená a nenakláňala sa do jednej strany. Ak predsa len máličko ujde do strany, niekedy stačí kvapka lepidla navyše na správne miesto a mobil sa dá do roviny.

P1040371Tento mobil našu Adelku baví už dlhšie a teraz má 13 týždňov. Napriek tomu, že je iba vizuálny, jej záujem o ňu vôbec neustáva. Manžel večer vymyslel zlepšovák, keď na mobil zasvietil zospodu baterkou. Hádže na strope krásne tiene…

Tento článok nájdete aj na spriatelenom webe mothering.cz.

 Ak sa Vám článok páčil, prihláste sa na odber nových článkov e-mailom, prípadne zdieľajte a like-ujte na Facebooku či Google+ …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.