S kominárom u holiča

    Keď Adelka dostala svoju prvú bábiku, začal sa jej záujem o starostlivosť o druhých a o telo. Odvtedy chce nielen bábiku a nás, ale aj rastlinky a zvieratká kŕmiť. Vonku mi bežne donesie krhlu, že chce dať kvetinkám piť. A doma mi zasa ukazuje, že by som ich mala poliať. Teraz v období sadenia polievame stále a samozrejme sa chce zapojiť.montessori polievanie kvetov_watering plantsNeprejdeme okolo akvária bez toho, aby sme nenasypali krmivo rybičkám. Vlastne vďaka Adelke naše rybičky nehladujú 😉 Veľmi rada mi tiež nosí topánky, keď niekam ideme. Aj návšteve, ktorá odchádza, podáva topánky a čudujeme sa, že vie, komu ktoré patria. Chce si umývať zúbky vždy, keď sme v kúpeľni. Bábike musíme nasadzovať kapucňu, aby jej nebola zima, prípadne musíme obliekať bábikine večne stratené ponožky.

 A tak som si povedala, že skúsime nejakej bábike česať vlasy. Spomenula som si na krátkovlasého kominárika, gumenú postavičku, ktorého Adelka zdedila. Jeho krátke vlasy mi  na začiatok prišli oveľa vhodnejšie na česanie ako dlhé vlasy bábiky. No napriek tomu, že má vlasy krátke, boli dosť zachlpené, že hrebeň cez ne nedokázal prejsť. A tak som hľadala na webe návody, ako rozčesať bábike vlasy 😉 Pospájala som si viaceré návody a postupovala som takto:

Naliala som do umývadla teplú vodu a pridala som aviváž. how to detangle smooth soften renew dolls hair_ako rozcesat babike vlasy1Na objem, ktorý je vidno na fotke, som dala 4 menšie uzávery aviváže (čo je zbytočne veľa, preto stačí menej vody a menej aviváže, asi do konzistencie, keď je už voda aspoň trocha „šmykľavá medzi prstami“ od aviváže). how to detangle smooth soften renew dolls hair_ako rozcesat babike vlasy2Kominárika som ponorila na chvíľu do vody (minútu, dve) a vlasy som rozčesávala vo vode po menších prameňoch smerom od končekov. how to detangle smooth soften renew dolls hair_ako rozcesat babike vlasy3Zachlpené trsy som odstrihla. how to detangle smooth soften renew dolls hair_ako rozcesat babike vlasy4Na záver som z vlasov opláchla aviváž čistou vlažnou vodou a vlasy sme s Adelkou vyfénovali. how to detangle smooth soften renew dolls hair_ako rozcesat babike vlasy5No a takto vyzeral kominárik pred a po. Vlasy sú na dotyk jemnejšie, voňavé a dajú sa česať takmer úplne plynulo. how to detangle smooth soften renew dolls hair_ako rozcesat babike vlasy before and afterNedalo mi to a chcela som to vyskúšať aj s dlhými vlasmi 😉 Použila som na to bábiku Barbie, s ktorou som sa hrávala ako malá. Jej vlasy boli jeden veľký chuchvalec, nedali sa rozhrabať rukami nieto ešte hrebeňom. Tentokrát som však použila horúcu vodu. Vodu v kanvici som nechala zovrieť a nechala pár minút vychladnúť. Voda bola stále veľmi horúca, ale nie tak, aby som sa obarila. Okrem aviváže som pridala ešte kondicionér a rozčesávala som ju najhustejším hrebeňom, aký som doma našla (najlepší by bol tupírovací). Vlasy Barbie som nakoniec nechala voľne usušiť. Výsledok ma úplne milo prekvapil 🙂 Takže ak máte doma staré strapaté bábiky, odporúčam tento druhý postup (i keď za výsledok neručím, keďže kvalita umelých vlasov sa môže líšiť). how to detangle smooth soften renew dolls hair_ako rozcesat babike vlasy pred a poNapriek tomu, že som bábiky takto nachystala, Adelku česanie nebaví 🙂 Nie vždy všetko vyjde tak, ako si to predstavujeme. Snažila som sa predstaviť jej česanie rôznymi spôsobmi – aby česala mňa alebo seba, dokonca pred zrkadlom, ale zatiaľ ju to neoslovilo. Možno neskôr ju to baviť začne a ak si bábiky nezachlpí, budú pre ňu pripravené. Chcela som ju v oblasti starostliovsti o telo teda aspoň nejako podporiť a keďže knižku s touto tematikou doma nemáme, pripravila som jej aspoň zopár obrázkov, ktoré spolu pozeráme a komentujem, čo sa na nich deje. Pre prípad, že aj u vás doma prechádzate niečím podobným, prikladám obrázky vo formáte .pdf na stiahnutie – Montessori self care _ starostlivost o telo.

Montessori self care _ starostlivost o telo

   Ak sa Vám článok páčil, prihláste sa na odber nových článkov e-mailom, prípadne zdieľajte a like-ujte na Facebooku či Google+… 

Zdroje obrázkov z priloženého súboru:

Umývanie zubov: http://pixshark.com/boy-brushing-teeth.htm; Umývanie rúk: http://pixshark.com/kids-washing-hands.htm;  Česanie vlasov: http://pixshark.com/combing.htm; Strihanie nehtov: http://pixshark.com/cut-nail.htm; Umývanie vlasov: http://pixgood.com/kids-taking-shower.html; Umývanie tváre: http://pixshark.com/kid-washing-face-with-towel.htm; Smrkanie nosa: http://pixshark.com/child-blowing-nose.htm; Jedenie: http://pixshark.com/child-eating-breakfast.htm

kominárom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.