Z našej poličky – hračky od 2,5 roka (2. časť)

    Tak a je tu sľúbené pokračovanie našich hračiek. Prvú časť si môžete prečítať TU.hracky 2,5 roka

  1. Nožnice – toto sú uplne perfektné nožnice, veľmi ľahko sa s nimi strihá. detské nožniceAdelka si vďaka nim strihanie obľúbila natoľko, že si odstrihla ofinu 😀 Vymýšľam jej rôzne aktivity, aby sa strihania nasýtila. Naposledy sme si vymysleli úplne jednoduchú vec – vyfarbovala biele nálepky (používajú sa ako cenovky, zvyknem si nimi značiť zaváraninové poháre), lepila ich na papier a po nalepení odstrihávala vždy spodnú vrstvu, ktorá ostala po nálepke. Úžasne dlho sa s tým aj sama zahrala. Dajú sa kúpiť TU.

  2. Krhlička – doteraz sme používali krhličku viac-menej iba vonku. Ale ako sa postupne Adelke zdokonaľuje jemná motorika, nastal čas aj na polievanie črepníkových kvetov doma. Pri kúpe vždy pozerajte na to, aký hrubý výustok krhlička má. Najlepšie sú tie tenké, ktorými ide malý prúd vody. Vtedy bude mať dieťa polievanie viac pod kontrolou. Dôležité bolo naučiť Adelku chodiť s plnou krhlou po dome. Niesť ju v rovine a zapchávať si pri tom palcom druhej ruky výustok. Pri tejto činnosti pekne vidím, ako sa dokáže Adelka spomaliť a dáva si pozor na svoje pohyby.

  3. Zvieracie puzzle – máme ich 5 kusov a sú to všetko reprezentanti stavovcov – ryba, obojživelník (žaba), plaz (korytnačka), vták a cicavec (kôň). Keď puzzle vyberiete, ukáže sa kostra živočícha. hracky 2,5 roka - 22Je dobré ich využiť, keď dieťa rado skladá. anatomicke puzzle zvieratZároveň sa dajú krásne využiť na rozšírenie slovnej zásoby, keď pomenovávate časti ich tiel. Ďalšie rozšírenie hry s nimi môže byť pomocou takýchto trojzložkových kariet. Trojzložkové karty zvierat k anatomickým puzzle – NA STIAHNUTIE.

  4. Skrutkovací stojan – je to tréning jemnej motoriky. Zároveň dieťa usporadúva skrutky podľa veľkosti. Adelke som ho dala na takýto podnos s nožičkami, aby sa jej lepšie pracovalo.stojan so skrutkamiNa prvú prácu so stojanom môžete vybrať povedzme 3 skrutky kontrastných veľkostí, aby si dieťa natrénovalo skrutkovanie ako také. Až keď toto zvládne, ďalšou výzvou bude montovanie v stojane.stojan so skrutkami

  5. Číslená pripraďovačka – kúpila som ju v Lidli a Adelka ju vyberá z poličky dosť často. Až tak, že uz stihla stratiť jedno číslo 😉IMG_4504Číslo s obrázkom sú rovnakej farby, čo dieťaťu napovie, že k sebe patria. Niekedy pripaďujeme spolu a pomáham jej ukladať čísla do poradia, alebo skladá sama neusporiadane.

  6. Povolania – sú to miniatúry Safari. My sme si pomocou nich predstavili rôzne povolania, ktoré môžu ľudia robiť. Dlho sme o nich debatovali, opisovali sme, čo všetko majú na sebe a pri sebe a ešte sa k nim vraciame. safari povolaniaHier, ako ich využiť, môže byť niekoľko. Ešte sme nestihli všetko s nimi vyskúšať. Klasickou hrou je priraďovanie na kartičky. Začína sa vždy priraďovaním na fotky miniatúr – Kartičky Safari ľudia – NA STIAHNUTIEKartičky safari ľudia na stiahnutieKeď zvládne dieťa toto, môžete priraďovať na kartičky s reálnymi obrázkami – Kartičky Safari ľudia s reálnymi obrázkami – NA STIAHNUTIE. Najbližšie určite vyskúšame triedenie predmetov z domácnosti, ktoré prislúchajú k jednotlivým povolaniam.

Aké sú alebo boli vaše obľúbené hračky v tomto veku?

Ak sa Vám článok páčil, prihláste sa na odber nových článkov e-mailom, prípadne zdieľajte a like-ujte na Facebooku či Google+…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.