Jar, leto, jeseň, zima

    Dlho som v slovenských kníhkupectvách hľadala leporelo pre deti, ktoré by bolo o niečom inom ako o zvieratkách (tie so zvieratkami, ktoré práve čítame, si môžete pozrieť tu). Dajú sa samozrejme nájsť knižky ako moje prvé slová, prvé tvary a farby, či predmety z domácnosti, ktoré obsahujú reálne fotografie. No ja som chcela niečo celkom iné. Jednoduchú knižku zo života. A aby som ju našla, strávila som niekoľko večerov hľadaním na internete, prešla kopu zahraničných stránok, blogov, až som nakoniec našla to pravé orechové. A to hneď štyrikrát. Našla som ich na zahraničnej stránke BookDepository, ktorá knihy zasiela zdarma takmer do celého sveta (okrem toho mávajú niekedy aj dobré zľavy).

Spring, Summer, Autumn, Winter by Gerda MullerDo leporel Spring, Summer, Autumn a Winter (Jar, Leto, Jeseň a Zima) som sa zamilovala na prvý pohľad. Autorkou je Gerda Müller (89 r.), holandská ilustrátorka detských knižiek. Je známa svojou láskou k prírode a prírodným scenériám (čo nepochybne z jej kníh aj cítiť). Jej ilustrácie sú plné života a zachytávajú meniace sa obdobia a krajinky.

Spring by Gerda MullerObrázky prírody sa vo všetkých štyroch leporelách striedajú s aktivitami detí, ktoré sú typické pre dané ročné obdobie. Zobrazujú deti pri hrách, športoch alebo domácich činnostiach, ako je práca v záhradke či vešanie zmoknutého oblečenia. Vďaka tomu, že neobsahujú žiadny text, sú univerzálne pre všetky deti. Na obrázkoch je veľa rôznych detailov, stačí pri čítaní otvoriť bránu fantázii.

Autumn by Gerda MullerAdelka dostala túto sériu knižiek k Vianociam. Veľmi si ich obľúbila a teraz s odstupom času môžem povedať, že sa táto investícia oplatila. Myslím, že v nich bude ešte dlho listovať. Od tejto autorky zvažujem kúpu aj ďalších zaujímavých knižiek – A Year Around the Great Oak (Rok okolo veľkého dubu), Where Do They Go When It Rains? (Kam idú, keď prší?) alebo How Does My Garden Grow (Ako rastie moja záhradka)…

 Ak sa Vám článok páčil, prihláste sa na odber nových článkov e-mailom, prípadne zdieľajte a like-ujte na Facebooku či Google+…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.