Objavy 6. mesiaca

    Na začiatku 6. mesiaca som mala pocit, že všetky doposiaľ obľúbené hračky už Adelku akosi nebavia. A to aj napriek tomu, že som jej po pár dňoch obmieňala hračky, s ktorými sa hrala. Raz vonku na deke sa načiahla za miskou s jedlom a dokázala ju obdivovať niekoľko minút. Tak som pochopila, že nastal čas na malé objavy.

1. Plastová miska IMG_4774Zaujal ju najmä tvar, najskôr vypuklá strana a potom hlboká. Podarilo sa mi dokonca zachytiť moment, ako si ju takto pekne sama chytila, akoby sa z nej chcela napiť…

2. Sitko

IMG_4713Raz pri vykladaní riadu z umývačky som k mrnčiacej Adelke pribehla so sitkom v ruke. Hneď bolo po plači a mala o zábavu postarané. Fascinoval ju drôtený materiál a zrejme aj nový pohľad na svet cez mriežku.

3. Šnúrky a stužky

IMG_4743Keď som zistila, ako veľmi ju bavia všelijaké visačky, povedala som si, že jej pripravím malé potešenie pre jej zmysly. Rôzne šnúrky a stuhy som navliekla na drevený krúžok. Páčilo sa jej, ako ohmatávala medzi prštekmi rôzne materiály a štruktúry. Najväčší úspech však mala saténová stuha s farebnou potlačou, ktorú som jej nakoniec dala z krúžku dole a vie sa s ňou dlhšie zabaviť.

4. Cestoviny, ryža, fazuľa

fotka 2Použila som 3 nádobky rôznej veľkosti od Tescomy na skladovanie napr. nedojedenej cibule alebo rajčiny. Do každej z nich som nasypala niečo iné – ryžu, červenú fazuľu a cestoviny. Každá nádobka teda pri hrkaní vydávala iný zvuk, bola inej farby a inak sa uchopovala z dôvodu rôznej veľkosti. Výhodou týchto nádobiek je, že nie sú úplne guľaté, ale majú zhora a zdola podstavu. Nehrozí, že by sa teda nejak ďaleko odkotúľali. Pretože akonáhle má Adelka hoci aj veľmi príťažlivú vec mimo dosah, stráca o ňu záujem. Podobne sa dá použiť aj obyčajná fľaša, naplniť ju napríklad vodou, keďže tieto nádobky nie sú vodotesné.

5. Príroda
fotka 3
Manžel dal raz Adelku vonku na okraj deky, aby si ako on hvorí, užila „kontakt s prírodou“. S radosťou sa v tráve hrabkala, vytrhávala ju a ja som len striehla, aby si nedala do úst zeminu 🙂 Tak som jej potom zopár stebielok trávy vytrhla a dala na deku, nech ich skúma radšej takto. Naozaj veľmi sa snažila uchopiť stebielko medzi palec a ukazovák, no ešte jej to veľmi nešlo. Niekedy jej v záhrade odtrhnem sedmikrásku alebo sa sama načiahne za odkvitajúcou ružou a oberá z nej lupene. V babyšatke mi pomáhala oberať aj čerešne, ja som oberala čerešne  a ona listy 🙂

6. Natáčkafotka 1Ďalšia z vecí, na ktorú som natrafila náhodou a dokáže sa ňou pekne zabaviť. Páči sa jej samozrejme nový povrch, ktorý stále dokola škrabká prstami kvôli šuchotavému zvuku.

7. Kefa na vlásky

fotkaTo najlepšie na koniec. Kefka na vlásky je úplne TOP tohto mesiaca 🙂 Zaženie akúkoľvek nepohodu a pri nej Adelka zabudne na svet okolo. Podobný efekt mala následne aj zubná kefka. Pri nej som asi na 15 minút ani nevedela, že mám dieťa 🙂 Zubná kefka ju však zabavila takto iba jednorázovo, zatiaľ čo kefa na vlásky je obľúbená stále.

  Ak sa Vám článok páčil, prihláste sa na odber nových článkov e-mailom, prípadne zdieľajte a like-ujte na Facebooku či Google+ …

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.