Zrkadlo

    Zrkadlo je v Montessori prístupe jedným z hlavných prvkov v období prvých mesiacov bábätka. My sme ho dali Adelke k dispozícii až v 3. mesiaci. Niekedy ľutujem, že ho nemala aj skôr. No na druhej strane si pamätám, ako vždy pri krátkych zastaveniach pred zrkadlom na chodbe odvracala od zrkadla hlavičku a iba sem tam vylúdila na seba úsmev.

Zrkadlo

    Rozhodovali sme sa, či kúpiť obyčajné alebo dať vyrobiť také, ktoré bude podlepené fóliou proti vysypaniu, ak by sa rozbilo. Nakoniec sme sa rozhodli pre plexi zrkadlo. Vyrobili nám ho na mieru v rozmere 120x60cm. Bol to drahší variant oproti sklenenému, ale som rada, že sme ho kúpili. Adelka sa často namiesto pozerania do neho, opiera o neho nožičkami a kopká do neho 🙂 A aj keď sa hrá s drevenými hračkami, niekedy počujem z kuchyne, ako nimi búcha do zrkadla. Keby bolo sklenené, asi by som bola stále v strehu. Plexi zrkadlo, ako sme zistili, má však aj svoje nevýhody. Obraz sa kde-tu mierne vlní. Ale to vidno viac menej iba z diaľky. Predáva sa v hrúbke 3 alebo 4 mm a bolo potrebné vymyslieť, ako ho pripevniť na stenu. My sme ho prilepili kvalitným sekundovým lepidlom o osb dosku, ktorú sme zahranili zažehlovacou páskou. Zrejme v mieste prilepenia sa zvlnilo ( mohlo nás to napadnúť 🙁 ). Tiež asi na dvoch miestach, kde je lepidlo, sa prilepila zrkadliaca vrstva o osb dosku, a teda vytvorila sa taká 2mm škvrnka (tiež nás to mohlo napadnúť, no chybami sa človek učí). Celkovo si však, myslím, že na účel hrania sa a obzerania miestnosti to pre Adel celkom stačí.

IMG_4365

    Celkovo ju to baví, rada sa obzerá a pozoruje pri činnosti. A má dobrý rozhľad do celej miestnosti. Niekedy aj keď som pri nej, nepozerá priamo na mňa, ale na môj odraz v zrkadle 🙂 Využíva ho aj pri trénovaní polohy na brušku.

IMG_4463

  Ak sa Vám článok páčil, prihláste sa na odber nových článkov e-mailom, prípadne zdieľajte a like-ujte na Facebooku či Google+ …

4 thoughts on “Zrkadlo

 1. Krásny večer želám,
  v prvom rade nádherný blog, objavila som ho dnes náhodou, takže v najbližších dňoch budem študovať 🙂 chcem sa opýtať, kde ste si dali vyrobiť zrkadlo-plexisklo?
  Dakujem

  1. Dobrý večer Broňa,
   bola to firma Zenit SK, majú stranku http://www.plexisklo.sk. Museli sme kúpiť min. rozmer 2050x1520mm, ale narezali nám túto platňu, ako sme chceli. My ho máme v hrúbke 2mm. Ja som s nimi komunikovala telefonicky, dalo sa s nimi dohodnúť aj na dovoze…

 2. Dobrý deň, viem že ide o starší článok, len by ma zaujímalo ako dlho ste zrkadlo aktívne aj využili do koľkých mesiacov/rokov u dievčat. Veľmi pekne Vám ďakujem 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.