Objavenie nožičiek

    Keď si Adelka začala pri prebaľovaní chytať stehná a kolienka, vedela som, že to je už len krôčik k dočiahnutiu prstíkov na nohách. Pred pár dňami sa k tomuto malému pokroku prepracovala a stále ju to fascinuje. Čakám každou chvíľou, kedy si dočiahne s nožickou až do úst. Snažím sa ju preto nechávať bosú čo najčastejšie.

20140404-085649.jpg

    Kamarát nám priniesol pre Adelku krátko po jej narodení ako darček dva náramky s plyšovými zvieratkami. Sloník má šušťavé uši a lev zasa hrká. Tak som si povedala, že teraz prišiel na ne rad.

Náramky na nožičkách 1
Náramky na nožičkách 1

    Montessori odporúča nechávať deti bosé a niekedy aj celkom nahé len v plienočke kvôli tomu, že dieťa nahota rozpohybuje a lepšie ukáže, čo je v ňom. Aj v polohe na brušku sa odporúča nechať dieťa nahé alebo iba v papmerske kvôli tomu, aby sa mu v oblečení nešmýkalo. (neodporúča sa polohovanie na brušku v látkovej plienke kvôli správnemu zakriveniu chrbtice a keďže aj my „látkujeme“, vždy ju pred polohou na brušku prebalím do pampersky). Okrem toho je to pre dieťa aj zmyslový zážitok cítiť rôzne povrchy a pohyb vzduchu či teplo zo slnka priamo na pokožke.

 Ak sa Vám článok páčil, prihláste sa na odber nových článkov e-mailom, prípadne zdieľajte a like-ujte na Facebooku či Google+ …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.